Menu

Dlaczego zasłony hotelowe powinny być w każdym pokoju?

0 Comment

Wiele hoteli ma w swoich pokojach zasłony. Pełnią kilka funkcji, ze względu na które powinny one obowiązkowo znaleźć się w każdym pokoju. Jakie to funkcje?

Zasłony hotelowe

zasłony hotelowe

Zasłony Jelenia Góra hotelowe mają przede wszystkim zapewnić dyskrecję gościom. Czują się oni lepiej, jeżeli mają pewność, że nikt nie może ich podejrzeć. To pomaga im się aklimatyzować w obcym wnętrzu. Przy okazji zasłony zasłaniają nieciekawy widok za oknem. Jeżeli z hotelowego pokoju można oglądać widok na błękitną lagunę – to jest to bardzo pożądane, ale jeżeli za oknem jest wyłącznie plac budowy albo stare blokowisko – to lepiej je po prostu zasłonić.

Zasłony zaciemniające

Zasłony Zaciemniające

Zasłony do hoteli są najczęściej wykonane z grubych tkanin, których zadaniem jest zaciemnienie pokoju. Gość hotelowy może, więc położyć się spać w środku dnia i nie przejmować się wpadającym do pokoju światłem słonecznym. W końcu, do pokoju hotelowego przychodzi się po to, żeby odpocząć i zregenerować siły.
Działanie zaciemniające ma ogromne znaczenie zwłaszcza w hotelach w centrum miasta. Neony i uliczne latarnie mogłyby przeszkadzać w nocnym odpoczynku. Można sobie wyobrazić reakcję gościa, który przez całą noc nie zmrużył oka, bo światło z ulicy padało prosto na jego poduszkę. Będzie zachwycony i chętnie poleci hotel znajomym? Zdecydowanie nie! Zasłony zaciemniające nazywane są zasłonami typu blackout.

Dekoracja wnętrz hotelowych

dekoracja wnętrz hotelowych

Zasłony hotelowe są oczywiście elementem dekoracyjnym. Muszą pasować do wystroju całego wnętrza i dopełniać go. Dobrze jeśli, są one dobrane do koloru ścian, pościeli i tapicerki. Wtedy, całość tworzy spójną całość. Dzięki zasłonom, gość w hotelu czuje się jak w domu. Zasłony Jelenia Góra są tą rzeczą, która nadaje pomieszczeniu pewnej miękkości oraz sprawia wrażenie przytulności. Dodatkowo, za zasłoną można ukryć pewne niedociągnięcia typu uszkodzona farba przy oknie. Jest to drobiazg, który mógłby bardzo rzucać się w oczy. Za zasłoną – nikt nawet go nie zauważy, a remont zostanie odsunięty w czasie.

Zasłony trudnopalne

zasłony trudnopalne

Nie można zapominać, że zasłony powinny być też bezpieczne. Zasłony trudnopalne to podstawa wyposażenia każdego hotelu. Dzięki nim, zmniejsza się ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania ognia. Jeżeli gość, pomimo zakazów, zapali papierosa wewnątrz pokoju, np. stojąc przy otwartym oknie – to nie trzeba się obawiać, że spowoduje on pożar. Takie trudnopalne zasłony chronią również pokój przed ogniem, pochodzącym z zewnątrz. Nie zajmą się nim i nie przeniosą płomieni do wnętrza pomieszczenia. Ze względów bezpieczeństwa, powinno się zawsze wybierać zasłony trudnopalne.