Menu

Jak wybrać karnisze do swojego domu – najnowsze trendy!

0 Comment

Nowoczesne domy często pomijają w swoich wyposażeniach i dekoracji temat karniszy, jako że kojarzone one są ze staromodnym wystrojem który zobaczyć można jeszcze w wielu tradycyjnych domach. Nic bardziej mylnego! Karnisze nowoczesne są jak najbardziej w modzie, głównie dzięki swojemu odświeżonemu designowi, który stanowić może prawdziwą ozdobę każdego pomieszczenia. Jak idealnie dobrać karnisze do swojego domu i cieszyć się pięknymi zasłonami?

Określ, czego potrzebujesz

montaż karniszy

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jaki warto wziąć pod uwagę jest fakt, jaki karnisz potrzebujemy i jak zamierzamy go wykorzystać. Czy chcemy karnisz, na którym zawiesimy jedynie firany, czy również zasłony? Jeśli nie jesteśmy pewni, warto wybrać karnisz pojedynczy z podwójnymi wspornikami. To daje możliwość dodania kolejnej rury w razie gdybyśmy zdecydowali się na dodanie kolejnych firan czy zasłon. Ważne jest również paradoksalnie to, jak duży jest pokój, w którym zamierzamy umieścić karnisz. W dużym, przestronnym pokoju karnisz powinien być adekwatnie duży, w przeciwnym razie źle dobrany karnisz pod względem wielkości będzie wyglądał zwyczajnie źle. Ponadto wizja efektu końcowego pod względem montażu karnisza powinna towarzyszyć nam cały czas, również w trakcie kupowania, czyli to, jak chcemy by finalnie to wyglądało, i na podstawie tych wyobrażeń dokonać finalnie

Jaki karnisz wybrać, by nowocześnie wpasował się do wnętrza?

karnisze wrocław

Karnisze sufitowe są obecnie jednymi z popularniejszych opcji na jaką decydują się kupujący, jako że odbiegają nieco od tradycyjnych i znanych wszystkim drewnianych i opornych karniszy. Jednak nadal można spotkać nowoczesne karnisze ścienne, które zbudowane są z materiałów takich jak np. aluminium czy metal, które swoim designem doskonale wpasują się w nowoczesny charakter wystroju domu. Najczęściej jednak okazuje się, że nie mamy wystarczającej wiedzy, by samodzielnie dokonać wyboru karnisza, wówczas warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który na podstawie wywiadu z klientem oraz odpowiednio przygotowanego plany dobierze karnisze idealnie do warunków i designu panujących w domu. Gdzie można znaleźć takiego specjalistę? Wystarczy poszukać w Internecie, bądź wybrać się do najbliższego sklepu budowlanego i poprosić o pomoc w wyborze. To właśnie tam najczęściej pracują specjaliści w zakresie karniszy i wszelkich ozdób dotyczących okna, stąd też doskonałym pomysłem byłoby skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia w wyborze karniszy.

W wystroju domu każdy szczegół jest niezwykle istotny, by całość prezentowała się nienagannie. Dlatego też dobór karniszy jest równie ważny co cała reszta wyposażenia, i warto skupić nieco więcej uwagi na tym temacie.