Menu

Rolety na okna niezbędnym wyposażeniem każdego wnętrza

0 Comment

Tworząc dekorację okna, realizuje się zarazem potrzebę zachowania intymności oraz osłonę przed promieniami słonecznymi. Mamy zatem do wyboru różnorodne rolety na okna, które fenomenalnie wpiszą się w wymarzony design. Mogą one idealnie komponować się z konkretnym stylem minimalistycznym, klasycznym, eklektycznym i nowoczesnym. Wystarczy dobrać właściwą wersję, kolor i można rewelacyjnie ozdobić swój dom czy mieszkanie.

Rolety dzień noc

rolety dzień noc

Ten unikalny typ rolet zdobył uznanie wielu użytkowników. Nic dziwnego, gdyż w bardzo łatwy sposób można dozować emisję światła do danego pomieszczenia. Rolety dzień noc mają swoje cechy charakterystyczne:
– wykonane są z wysokiej jakości materiałów (zupełnie zaciemniających lub prześwitujących), które składają się na regularnej szerokości pasy ułożone naprzemiennie;
– wyposażone są w mechanizm sznurkowy;
– do wyselekcjonowania są warianty: wolnowiszące, które montuje się do ściany lub sufitu (duże oraz nietypowej wielkości okna); mini rolety zawieszane na mocnej taśmie lub za pomocą uchwytów na ramie okna; w kasecie wklejane na ramę okna lub przykręcane do niej (w oknach drewnianych);
– można je dowolnie odsłaniać całkowicie, pozostawiając układ pasów, który przepuszcza światło lub też zaciemniać.

Rolety rzymskie

rolety rzymskie

Ten typ rolet idealnie wpasuje się zamiast firan i zasłon. Szczególne zawijanie tkaniny można podnosić wedle uznanie, a wersje całkowicie zaciemniające lub w postaci lżejszych tkanin sprawdzą się idealnie jako ozdoba. Cechuje je:
– mechanizm sznurkowy, który pozwoli na odpowiednie podniesienie rolety;
– przymocowanie tkaniny do szyny na rzep, dzięki czemu łatwo je wyczyścić a nawet uprać;
– montaż do ściany lub sufitu a także w przypadku mniejszych opcji za pomocą uchwytów na ramie okna.

Pełna gama kolorystyczna

rolety

Rolety dzień noc i rolety rzymskie są niezwykle funkcjonalne. Łatwo je czyścić, nie zbierają dużo kurzu i wyglądają zawsze estetycznie. Posłużą przez długi czas, a mechanizm zezwoli na łatwo odsłanianie i zasłanianie okien. Perfekcyjnego wyglądu dodaje wybór konkretnej tkaniny, która może być utrzymana w jednolitym odcieniu w roletach dzień noc, a także zawierać wybrany wzór w przypadku rolet rzymskich. Obie postaci rolet świetnie sprawdzą się w salonie, a także kuchni, czy sypialni. Należy jednak pamiętać, że rolety wprost od producenta spełnią nasze wymagania jakościowe i rozmiarowe – zawsze można dobrać je na indywidualny wymiar, co przyczyni się do uniknięcia porażki związanej z niewłaściwym rozmiarem. W tym przypadku będziemy pewni, że rolety idealnie dopasują się do naszych okien na świat i pozostaną przy nich przez długi okres czasu.